31 sierpnia 2022 21:39 Aktualności
Program opieki pediatrycznej

Zarząd Vera-Med od września 2022 roku wdraża autorski program opieki nad dziećmi. Celem programu jest ułatwienie i polepszenie dostępu rodziców lub opiekunów oraz małych pacjentów do personelu medycznego, koniecznej wiedzy oraz wszelkich procedur leczniczych i profilaktycznych.

Koordynacją programu opieki nad dziećmi od najwcześniejszych etapów ich życia zajmują się licencjonowana położna Ilona Wadoń i mgr pielęgniarstwa Alicja Karnas, obie specjalistki w dziedzinie neonatologii oraz lekarz Natalia Mołdawska – Koperska, specjalista medycyny rodzinnej, która pracuje codziennie.

Leczenie i profilaktyka u dzieci są prowadzone przez 3 lekarzy pediatrów (lek. Zbigniew Jabłoński, lek. Ewa Jaroch i lek. Jolanta Rozner – Kabasi), 2 lekarzy rodzinnych (lek. Natalia Mołdawska – Koperska i lek. Barbara Żmudka) oraz lek. Katarzynę Kobylińską, która kończy specjalizację z medycyny rodzinnej.  

Bieżący harmonogram pracy i dostępność lekarzy są regularnie aktualizowane na stronie internetowej, a dzięki zespolonej elektronicznej dokumentacji medycznej można korzystać z usług 6 lekarzy dowolnie w obu ośrodkach.

W przypadku zachorowań, jak dotychczas, obowiązuje rejestracja osobista lub pod stacjonarnymi numerami  telefonów 33 8457437 w Pisarzowicach oraz 33 8457124 w Wilamowicach. Wizyty dzieci z ostrymi zachorowaniami realizowane są z zasady w dniu zgłoszenia pod warunkiem rejestracji dziecka przed godziną 11, a przy rejestracji późniejszej zazwyczaj w dniu zgłoszenia lub najpóźniej następnego dnia roboczego. Również zalecane szczepienia poekspozycyjne (np. przeciw ospie czy tężcowi) są wykonywane w dniu zgłoszenia. Istnieje możliwość umówienia się na teleporady z lekarzem, pielęgniarką i położną.

W przypadkach chęci umówienia się na wizyty planowe, które mogą zostać zrealizowane za kilka dni (kontrole po leczeniu lub okresowe wizyty w chorobach przewlekłych, patronaż, bilans zdrowia czy szczepienie) oraz w przypadku pytań, poradnictwa i konsultacji, które mogą zostać zrealizowane telefonicznie przez pielęgniarkę lub położną, prosimy o kontakt smsowy z numerem telefonu + 48 799864113 lub o list elektroniczny na adres wizytyplanowe@vera-med.com.pl. W wiadomościach należy określić m.in. preferowany termin, lokalizację i wykonawcę wizyty, zgodnie z aktualnym harmonogramem na stronie www. Odpowiedź w ciągu 1-2 dni roboczych zostanie udzielona w wiadomości zwrotnej lub koordynatorka programu oddzwoni. 

Standardem opieki nad noworodkami w naszych przychodniach są 4 wizyty położnej w ustalonych terminach oraz patronażowa wizyta lekarska w ciągu tygodnia od wypisu noworodka ze szpitala. Indywidualny kalendarz szczepień dziecka układają wspólnie wybrany lekarz oraz rodzice, przy zapewnieniu w przychodni dostępności części zalecanych szczepionek  w konkurencyjnych cenach. W przychodniach istnieje możliwość wykonywania szczepień zalecanych u kobiet planujących ciążę, u kobiet w ciąży oraz szczepień zalecanych u członków rodzin noworodka (np. przeciw grypie, krztuścowi i ospie). W przypadkach zaburzeń czynności tarczycy u kobiet w ciąży pacjentki są prowadzone przez lekarza endokrynologa. 

Zapraszamy również na nasz profil na FB, gdzie znajdziecie państwo informacje na temat szczepień, programów profilaktycznych, informacje o bieżącym funkcjonowaniu naszych ośrodków.

Po roku od uruchomienia programu w przypadku rodzin, w których dzieci i rodzice nieprzerwanie są pacjentami naszych przychodni zaoferujemy rodzicom badania usg piersi i jąder w preferencyjnych cenach (są to badania nie wykonywane w ramach POZ). Program będzie rozwijany i dostosowywany do bieżących potrzeb. 

Miło nam również poinformować, że w przychodni w Pisarzowicach w najbliższym czasie przeprowadzimy częściowy remont dzięki któremu będziemy mogli zwiększyć dostępność do świadczeń i poprawić komfort Państwa wizyt w naszym Ośrodku Zdrowia.